Kosmetyki z witaminą C

Witamina C: rozświetlenie + odmładzanie

Kiedy jesteś chora, Twoja mama z pewnością ordynuje Ci stosy tabletek z witaminą C. Właściwości i oddziaływanie witaminy C nie ograniczają się jednak tylko do walki z przeziębieniem! Witamina C to także jeden z najlepszych sprzymierzeńców w dbaniu o cerę!

Witaminę C możesz, i powinnaś, stosować także zewnętrznie! Jest ona skutecznym antyoksydantem i jednym z największych wrogów wolnych rodników, które niszcząc komórki skóry przyczyniają się do jej wiotczenia i utraty blasku. Wolne rodniki są pochodną wystawiania cery na słońce (promienie UVA i UVB), smogu oraz palenia.

Witamina C używana do pielęgnacji skóry zapewni Twojej cerze super rozświetlenie i nie tylko. W kosmetyce witamina C znana jest z właściwości takich, jak:

  • – wyrównywanie kolorytu cery,
  • – walka z nierówną pigmentacją,
  • – rozjaśnianie plamek i uszkodzeń słonecznych,
  • – niwelowanie blizn trądzikowych,
  •  – wygładzanie zmarszczek.

 

Jednym z naszych ulubieńców jest serum It’s Skin Power 10 Formula VC Effector. Kilka kropel stosowanych po nałożeniu tonera rozświetli poszarzałą po zimie cerę. Efekty zauważysz już po kilku dniach. My stosujemy to serum co drugi dzień! Poręczna buteleczka z dodatkowym zamknięciem i aplikator w kształcie pipety czyni z tego kosmetyku doskonałego towarzysza podróży.

Witaminę C znajdziesz także w naszych maseczkach, które pomogą Ci wzmocnić efekty pielęgnacji. Oto one:

Przyjmowana dodatkowo w postaci świeżych owoców (najlepiej!) lub suplementów diety skutecznie pomoże Twojej skórze w produkcji kolagenu, wzmocni odporność skóry na poparzenia oraz będzie działać przeciwzapalnie. Wraz z rozpoczęciem sezonu wiosenno-letniego, poluj na świeże porzeczki, truskawki oraz poziomki, które są doskonałym rodzimym źródłem witaminy C! W zimie natomiast czerp ją z szejków z pomarańczy, cytryny i kiwi.

Na zdrowie!

Autor

test test