Bismuth-Lab_Blog1

Bismuth Lab

Przedstawimy Ci bizmut. Jeśli nigdy o nim nie słyszałaś to czas to nadrobić! A uwierz mi jest to coś wyjątkowego! Zacznijmy od krótkiej dawki bizmutowej hipnozy.

Sama nazwa, bizmut, pochodzi z połowy XVI wieku, lecz jej dokładna etymologia nie jest znana. Bizmut jest jednym z pierwszych metali jakie zostały odkryte i z pewnością jednym z najciekawszych.

Jest to metal o niezwykłych i wyjątkowych właściwościach – podgrzany do wysokiej temperatury, topi się, a następnie stygnąc zmienia się w tęczowe, hipnotyzujące kryształy. 

Tak bizmut wygląda w wersji surowej:

Bismuth-Lab_Blog

I nagle staje się magia:

Transformacja tego dość pozornie wyglądającego metalu przypomina nam, że podobnie jak bizmut, to wyzwania i trudy sprawiają, że stajemy się swoimi lepszymi wersjami. Można też powiedzieć, że bizmut jest swoistym Brzydkim Kaczątkiem wśród metali.

Bismuth-Lab_Pierścionek-Okrągły-Duży-Tęczowy4
bismuth-lab_kolczyki-okragle-niebieskie4

Bismuth Lab, polskie studio jubilerskie mające swoją siedzibę w Szanghaju, oferuje teraz swoje wyroby w Polsce dzięki kolaboracji z azjatyckim internetowym sklepem Miss Eco. W Bismuth Lab nie ma dwóch takich samych kryształów bizmutu – dzięki naszemu doświadczeniu mamy pewien wpływ na kształt i kolor kryształu, lecz o jego ostatecznej formie decyduje sam metal. Ręcznie topimy, chłodzimy i szlifujemy nasz bizmut w zależności od stylu i indywidualnych preferencji naszych klientów.

Bismuth-Lab_Blog1

Używamy najlepszej jakości srebra, które naturalnie uzupełnia opalizujący blask bizmutu oraz zapewnia komfort użytkowania. Nasza oferta obejmuje pierścionki, kolczyki, naszyjniki i spinki do mankietów. Przyjmujemy również zamówienia indywidualne.

Bismuth-Lab-Kolczyki-okrągłe-srebrne-zielone-Miss-Eco3
Bismuth-Lab-Naszyjnik-Srebrny-z-Bizmutu-Miss-Eco2
Bismuth Lab Logo

Architekt za dnia, jubiler nocą. Bartek Winnicki (Bismuth Lab) najsilniejsze inspiracje czerpie ze swojego doświadczenia architektonicznego oraz fascynacji geometrycznymi liniami i skomplikowanymi formami. Wolny czas poświęca poznawaniu nowych technik jubilerskich i uzyskaniu zielonego odcienia bizmutu.

Autor

Miss Eco

Powiązane teksty