Sekretny pięknych włosów Azjatek

5 Urodowych Sekretów Koreanek Na Lato

Czy wiedziałaś, że latem dochodzi do 80% uszkodzeń naszej skóry w skali roku? Uszkodzenia nie są spowodowane wyłącznie przez ekspozycję na Słońce, ale również przez upał i pot. Stan naszej skóry jest w znacznej mierze zależny od strategii pielęgnacyjnych, które powinny być dobrane zgodnie z panującymi warunkami atmosferycznymi. Kosmetyki idealnie wpływające na stan skóry zimą, mogą stać się nieskuteczne latem. Koreanki podobnie jak my mierzą się latem z upalną i duszną pogodą. W takich warunkach nasza skóra wydziela zdecydowanie więcej sebum i potu. Pod wpływem silniej oddziałującego słońca, skóra pozbawiona ochrony zaczyna produkować melaninę – hormon chroniący przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych, będący reakcją na uszkodzenia skóry. A zatem po jakie koreańskie kosmetyki powinnyśmy sięgnąć, żeby nasza skóra pozostała piękna, odpowiednio nawilżona i zdrowo rozświetlona oraz co robić, żeby uniknąć urodowej katastrofy? Poznaj 5 urodowych sekretów Koreanek na lato!

1. OCZYSZCZENIE

Latem należy szczególnie pamiętać o oczyszczeniu skóry, ze względu na zwiększone wydzielanie sebum i potu, które zatykają pory oraz powodują ogniska zapalne. W upalne dni, bardzo ważne jest, żeby poziom natłuszczenia skóry był optymalny. Powinnaś w tym okresie wybierać pianki do mycia skóry, zawierające aminokwasy, które wzmacniają naturalną barierę ochronną skóry przed utratą wilgoci oraz zapobiegają przedwczesnemu starzeniu skóry. Szczególnie polecamy lekkie koreańskie pianki do mycia twarzy: Holika Holika Aloe Facial Cleansing Foam i IT’S SKIN MangoWhite Cleansing Foam.

Ponadto przesuszona skóra częściej się złuszcza, latem powinnaś częściej sięgać po peelingi. Dzięki nim pozbędziesz się martwych komórek skóry i zanieczyszczeń na skórze.

2. NAWILŻENIE

Ze względu na wyższą temperaturę oraz zwiększone odziaływanie promieni UVA i UVB nasza skóra jest znacznie bardziej narażona na utratę wody. Latem zdecydowanie częściej wycieramy skórę od potu, co powoduje uszkodzenia naturalnej warstwy ochronnej skóry. Część tortur niestety fundujemy skórze z własnej woli, przebywając w klimatyzowanych pomieszczeniach. Klimatyzacja co prawda pozwala nam przetrwać upalne dni, ale jednocześnie bardzo negatywnie wpływa na skórę, pozostawiając ją przesuszoną, podrażnioną i szorstką.

Pierwszym objawem klimatyzacji jest przesuszenie. Klimatyzatory usuwają z powietrza wilgoć, co może być szczególnie niekorzystne dla osób zmagających się z egzemą, trądzikiem różowatym i łuszczycą. Nawet jeżeli nie cierpisz na żadną z tych przypadłości, latem powinnaś stosować zdecydowanie bardziej nawilżający krem niż zimą! Koreanki, oprócz stosowania kremów nawilżających, sięgają po mgiełki do twarzy. Latem pamiętaj o nakładaniu kremu nawilżającego również w ciągu dnia, kiedy poczujesz, że Twoja skóra zaczyna być sucha lub o spryskiwaniu twarzy koreańską mgiełką. Używaj mgiełki około 3-4 razy w ciągu dnia.

Ja również zmagam się z suchą skórą latem. Moim ulubieńcem jest dogłębnie nawilżający Benton Aloe Hyaluron Cream, zawierający wyciąg z organicznych oliwek. Pamiętajmy, żeby latem stosować kremy nawilżające, nie natłuszczające! Tłusty krem mógłby zatkać nasze pory, co przy upalnej pogodzie mogłoby skończyć się katastrofą dla naszej skóry.

3. MASKI W PŁACHCIE

Koreańskie maski w płachcie dostarczą naszej skórze bogactwo substancji odżywczych! Dzięki płachcie, dobroczynne składniki nie ulatniają się, a pozostają w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Latem, kiedy nasza skóra traci naturalną ochronę i nawilżenie, warto sięgać po maseczki zawierające kwas hialuronowy, wiążący cząsteczki wody w skórze. Sama często uzyskuję idealny latem chłodzący efekt maseczki, poprzez włożenie jej wcześniej do lodówki. Maseczkę należy stosować po dokładnym oczyszczeniu skóry oraz wklepaniu toniku i esencji. Maska SNP Fresh Vita Water Jelly Mask świetnie nawilży Twoją skórę, zapewniając jej ochronę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez ekspozycje na Słońce!

4. OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA

Jednym z fundamentów koreańskiej pielęgnacji, szczególnie latem, jest stosowanie kremów o wysokiej ochronie SPF. Krem przeciwsłoneczny to najważniejszy kosmetyk przeciwstarzeniowy!

Wybierając krem przeciwsłoneczny zwróć szczególną uwagę na jego ochronę SPF i PA – najlepiej sięgać po kremy zapewniające najwyższą ochronę – 50 SPF+ i PA+++. Rynek i technologie opracowania formuł kremów przeciwsłonecznych w Korei są znacznie bardziej rozwinięte niż w Europie. Zapomnij o niewchłaniającym się i zatykającym skórę kremie! Kremy przeciwsłoneczne z Korei w przeważającej mierze mają lekkie formuły i bardzo szybko się wchłaniają. Niektóre również zapewniają efekt rozjaśnienia skóry i wyrównują jej koloryt, dzięki czemu mogą pełnić funkcję bazy pod makijaż! Osobiście nie mogę rozstać się z MISSHA All-Around Safe Block Waterproof Sun SPF 50+/PA+++ 50 ml.

5. LEKKI MAKIJAŻ

Koreańskie kosmetyki do makijażu są często opracowywane z myślą o ochronie naszej skóry, przy jednoczesnym uwzględnieniu czynników zewnętrznych. BB kremy zapewniają ochronę przeciwsłoneczną, mają często lekkie i nawilżające formuły, dzięki którym dłużej utrzymają się na skórze pomimo upalnej pogody. Latem należy sięgać po kremy BB o formule nawilżającej, nie natłuszczającej. Ja osobiście kocham BB krem MISSHA M PERFECT COVER BB CREAM SPF42/PA+++!

A Wy jak dbacie o cerę latem? Co jest najgorszym wrogiem waszej skóry? Co najlepiej wpływa na jej stan? Daj znać!

Autor

test test